Nowy posterunek policji już prawie gotowy. Będzie czynny całą dobę

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 04.06.2019 11:45,
Nowy posterunek policji już prawie gotowy. Będzie czynny całą dobę
W Posterunku Policji w Wilkowicach k. Bielska-Białej będzie służyło siedmiu policjantów - dwóch dzielnicowych, czteroosobowa drużyna patrolowa i czuwający nad funkcjonowaniem jednostki kierownik posterunku. Wilkowiccy stróże prawa będą do dyspozycji mieszkańców przez siedem dni w tygodniu. Trwają prace wykończeniowe, aby niebawem oddać posterunek do dyspozycji Wilkowiczan.

Posterunek Policji w Wilkowicach, to inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców i regionu o wartości około 1,8 mln zł . Zlokalizowany jest w centrum miejscowości przy ul. Parkowej 2, w pobliżu Urzędu Gminy w Wilkowicach, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz w pobliżu węzła komunikacyjnego drogi ekspresowej S-1. Jego położenie pozwoli na wygodny dojazd kierującym, jak również mieszkańcom korzystającym z komunikacji publicznej.


Lokalizacja w sąsiedztwie magistratu i ośrodka pomocy społecznej pozwoli policjantom lepiej i sprawniej współpracować z administracją gminy, szczególnie w sprawach wymagających interdyscyplinarnych działań służb gminnych i Policji. Dla mieszkańców będzie to istotne ułatwienie w dostępie do Policji, gdyż wcześniej musieli dojeżdżać do komisariatu w Szczyrku.

W posterunku będą służyli dwaj dzielnicowi - asp.szt. Rafał Semik, któremu zostanie powierzony rejon służbowy Bystrej i Mesznej oraz mł.asp. Marek Krawiec z rejonem służbowym w Wilkowicach. Służby patrolowo-interwencyjne będzie realizowało czterech policjantów z drużyny patrolowej. Służbą policjantów będzie natomiast kierował mł. asp. Sławomir Grzesiuk, policjant z wieloletnim doświadczeniem, który wcześniej był starszym dzielnicowym w Komisariacie II Policji w Bielsku-Białej.

Służby w posterunku będą odbywały się codziennie i całodobowo. Wilkowiccy policjanci będą wspierani przez Zespół Patrolowy z Komisariatu Policji w Szczyrku, pod który służbowo będzie podlegał posterunek. Godziny pracy kierownika i dzielnicowych będą dostosowywane do potrzeb mieszkańców tak, aby posterunek jak najlepiej zaspokajał potrzeby mieszkańców i władz samorządowych.

Budynek jest już prawie gotowy. Trwają prace wykończeniowe wewnątrz pomieszczeń służbowych, biur, serwerowni, zaplecza sanitarno-socjalnego i przestronnego garażu, przeznaczonego na pojazdy służbowe. Na ukończeniu jest również instalacja infrastruktury teleinformatycznej. Wszystko po to, aby jak najszybciej oddać go na potrzeby tych, dla których został powołany - mieszkańców Gminy Wilkowice.



źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy