Podczas prac budowlanych znaleziono niewybuch z II wojny światowej

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 30.07.2020 11:00, PG
Niewybuch z okresu II wojny światowej został odnaleziony na terenie jednej z posesji w Jaworzu. Miejsce znaleziska zabezpieczają policjanci.
Podczas prac budowlanych znaleziono niewybuch z II wojny światowej

W środę (29.07.) około godziny 11:40 policjanci zostali poinformowani o odnalezieniu niewybuchu na terenie jednej z posesji w Jaworzu, który został wykopany podczas prac budowlanych. Na miejsce natychmiast skierowano policyjnego pirotechnika, który w czasie oględzin odnalazł pocisk moździerzowy, pochodzący najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. Mundurowi zabezpieczają znalezisko przed dostępem osób postronnych. Ewakuacja nie była konieczna. Dzisiaj niewybuch zostanie przekazany saperom z jednostki wojskowej w Gliwicach.


źródło: KMP Bielsko - Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy