Policja zatrzymała drogowego recydywistę

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 05.08.2021 12:05,
Mundurowi z Posterunku Policji w Wilkowicach zatrzymali 38-letniego mieszkańca Bielska-Białej, który pomimo orzeczonego wobec niego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów prowadził osobową skodę.
Policja zatrzymała drogowego recydywistę

We wtorek kilka minut po godzinie 8:00 stróże prawa z wilkowickiego posterunku na ulicy Wyzwolenia w Wilkowicach zatrzymali do kontroli drogowej osobową skodę. Po podjęciu czynności służbowych od kierującego od razu wyczuwalna była wyraźna woń alkoholu, dlatego policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że 38-latek miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Kiedy mundurowi sprawdzili mężczyznę w policyjnej bazie danych, okazało się, że mieszkaniec Bielska-Białej nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę, ciążył na nim bowiem sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnej izby zatrzymań.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdów w stanie nietrzeźwości oraz złamanie orzeczonego wobec niego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Za przestępstwa grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator objął podejrzanego 38-latka policyjnym dozorem, a o jego dalszym losie zdecyduje niebawem sąd.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy