Policjanci w czasie wolnym od służby zatrzymali pijanego kierowcę

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 13.12.2022 11:20,
Policjantem jest się nie tylko w trakcie służby, ale również poza nią. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tych słów jest postawa funkcjonariuszy z Łodzi i Bielsko-Białej.
Policjanci w czasie wolnym od służby zatrzymali pijanego kierowcę

W miniony wtorek około godz. 17:35 dwoje policjantów w czasie wolnym od służby, jadąc prywatnym samochodem zauważyli na trasie osobowe audi, którego kierowca przejeżdżał przez linię podwójną ciągłą, zmuszając pozostałych uczestników ruchu do zjeżdżania na pobocze drogi.

W związku z podejrzeniem nietrzeźwości kierującego funkcjonariusze postanowili zatrzymać pojazd, dzwoniąc jednocześnie na numer alarmowy 112. Policjanci poruszali się bezpośrednio za audi nie tracąc go z pola widzenia, wyczekując bezpiecznego momentu na wyprzedzenie go. Po dojechaniu do miejscowości Barcice Drwalewskie w miejscu bezpiecznym wyprzedzili pojazd, zmuszając kierowcę do zatrzymania się.

Na miejscu pojawił się patrol ruchu drogowego z Grójca, który potwierdził stan 23-latka. Badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto mężczyzna kierował pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Zatrzymanemu na gorącym uczynku mieszkańcowi powiatu grójeckiego za kierowanie w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do wyroków sądu, grozi kilkunastotysięczna kara grzywny, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i kara 5 lat więzienia.

Czujni policjanci uczestniczą w kursie specjalistycznym dla przewodników psów służbowych w Zakładzie Kynologii w Sułkowicach. Sierż. Ewelina Taratyka na co dzień pełni służbę w Zespole Przewodników Psów Służbowych Wydziału Prewencji KMP w Łodzi, natomiast mł. asp. Marcin Kurowski jest policjantem I Komisariatu Policji KMP w Bielsko-Białej.

nadkom. Agnieszka Wójcik

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy