Policjanci zatrzymali kolejnych pijanych kierowców

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 26.07.2022 14:21,
Policjanci zatrzymali kolejnych pijanych kierowców
W poniedziałek (25.07) punktualnie o 4.00 rano rozpoczęły się policyjne działania „Trzeźwość”. Akcja trwała do godz. 12.00. W tym czasie policjanci zarówno w Żywcu, jak i powiecie sprawdzili stan trzeźwości ponad 800 kierujących. Wśród nich czterech kierowców było nietrzeźwych, a siedmiu znajdowało się w stanie po użyciu alkoholu.

W czasie działań policjanci zatrzymali również 49-latka, który wybrał się na wycieczkę rowerową mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

- Działania te mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy o tym, że nawet niewielka ilość wypitego alkoholu negatywnie wpływa na nasz styl i sposób jazdy, co bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo w ruchu drogowym - informuje żywiecka policja.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy