Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał złodzieja

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 19.09.2022 12:57,
Akcja rozegrała się w jednej z galerii handlowych
Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał złodzieja
Młodszy aspirant z Wydziału Sztab Policji bielskiej komendy w minioną sobotę udowodnił, że pomimo dnia wolnego od służby zachowuje czujność i chęć niesienia pomocy. Podczas robienia zakupów z rodziną, w jednym ze sklepów Centrum Handlowego Sfera w Bielsku-Białej usłyszał wołanie o pomoc pracownicy sklepu.


Policjant niezwłocznie pobiegł w stronę kas, aby ustalić co się dzieje. Okazało się, że przed chwilą z terenu sklepu wybiegł młody mężczyzna, który dokonał kradzieży jednej z perfum.

Policjant zauważył, iż dwóch nieznanych mu innych mężczyzn usiłowało już zatrzymać sprawcę, jednak bezskutecznie. Młodszy aspirant wybiegł ze sklepu, aby pomóc w jego ujęciu. Okazał legitymację służbową, po czym zaczął przywoływać 21-latka do zachowania zgodnego z prawem. To jednak okazało się nieskuteczne, gdyż młodzieniec nie zamierzał odpuścić. Był pobudzony, wulgarny oraz groził jednemu z mężczyzn pozbawieniem go życia. Widząc postawę sprawcy, policjant szybko go obezwładnił, a następnie przekazał go w ręce policjantów z patrolu interwencyjnego.

Okazało się, iż zatrzymany mężczyzna z terenu sklepu ukradł perfumy, po czym, aby utrzymać się w ich posiadaniu bezpośrednio po dokonaniu kradzieży, użył w stosunku do pracownicy sklepu siły fizycznej.

Skradziony towar trafił do sklepu, a zatrzymany do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej oraz kierowania gróźb karalnych. Na wniosek śledczych z bielskiej trójki prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy