Festiwal kabaretów w Bielsku-Białej

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 12.09.2022 10:25,
Szykuje się nam najdłuższy w swojej dotychczasowej historii Festiwal Kabaretowy Fermenty. Pierwsza festiwalowa impreza już 13 września, ostatnia 26 września.
Festiwal kabaretów w Bielsku-Białej

13 września o godz. 18.00 w Punkcie 11 przy ul. 11 Listopada 24 otwarte zostanie biuro festiwalowe i zaprezentowana wystawa fotograficzna Fermenty w obiektywie Darka Daro Dudziaka. W programie spotkania także Kuchnia na wesoło Macieja Kwiatkowskiego i Adama Grzanki. Na te atrakcje jest wstęp wolny.

Po tygodniu Fermenty zawitają do miejsca nazwanego Azyl Pub przy ul. Wzgórze 8. Tam 19 września o godz. 19.00 zaplanowano wernisaż wystawy rysunku satyrycznego Sławomir Łuczyński wrzucił na luz… Zaś Lech Kotwicz – kurator Bielskiego Konkursu Satyrycznego Wrzuć na luz – zapowie kolejną edycję tego konkursu. Wystawę w Azylu można będzie oglądać do 17 października. Na spotkanie 19 września także jest wstęp wolny.

Dzień później, 20 września, godz. 19.00 w Domu Kultury im. W. Kubisz wystąpi bielski Kabaret TON z programem W dobrym tonie na złe czasy. Bilety można kupować po 40 zł w przedsprzedaży oraz po 50 zł w dniu imprezy w Kubiszówce.

Znakomitego kabareciarza rodem z Bielska-Białej – Bohdana Smolenia - wspominać będziemy 21 września o godz. 17.00 w Książnicy Beskidzkiej. Zaprezentowany zostanie komiks autorstwa Krzysztofa Deszczyńskiego oraz Maxa Skorwidera pt. 6 dni z życia kolonisty, oparty na kultowym programie z Bohdanem Smoleniem. Gościem spotkania KB, na które również jest wstęp wolny, będzie Krzysztof Deszczyński.

Gala festiwalowa Fermentów odbędzie się 22 września o godz. 19.00 w Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej. Gwiazdą wieczoru będzie Kabaret Smile, który wystąpi ze swoim najnowszym programem. Preferujemy skecze obyczajowe, bazujące na humorze sytuacyjnym oraz na charakterystycznych postaciach. Lubimy bawić się formą. Szukamy absurdów życia codziennego i przenosimy je na scenę. Uwielbiamy śpiewać, jeden z nas nawet potrafi, dlatego też naszą silną stroną jest piosenka kabaretowa. Unikamy humoru politycznego, bo po co parodiować komedię. Kabaret to nasza pasja. Napisane przez nas teksty są tylko gliną, z której podczas występów, wraz publicznością, lepimy rzeźby zwane skeczami. Każdy nasz spektakl jest jedyny i niepowtarzalny. Oglądanie nas w telewizji czy w internecie jest jak zwiedzanie Nowego Jorku czy Wałbrzycha w Street View - Google Maps. Dlatego też, jeśli kabaret Smile, to tylko i wyłącznie na żywo – zachęcają członkowie kabaretu.
Bilety na galę kosztują 90, 80 i 70 zł i są do nabycia w BCK lub on-line.

Nowy Skład - telewizyjny projekt kabaretów: Chyba i Czesuaf oraz Ewy Błachnio – zobaczymy 23 września o godz. 19.00 w BCK. Występom kabareciarzy towarzyszyć będzie wernisaż wystawy plakatów satyrycznych Eryka Lipińskiego.
Bilety na Nowy Skład kosztują 70, 60 i 50 zł i są do nabycia w BCK lub on-line.

O godz. 23.00 w Azylu odbędzie się Fermentowy wieczorek zapoznawczy w środku nocy - wyluzowane spotkanie autorskie z rysownikiem Sławomirem Łuczyńskim i jego satyrycznymi pracami. W programie niepoważny panel dyskusyjny w połączeniu z pakietem rozrywkowym. Na wieczorek jest wstęp wolny.

Tradycyjny Konkurs Kabaretowy Fermentów rozpocznie się 24 września o godz. 17.00 w BCK. Wezmą w nim udział kabarety: Demakijaż z Torunia, Klub Szyderców Bis z Poznania, Kwiatkowski i Bank z Krakowa, Nibykabaret z Krakowa, Trzeci Wymiar z Rybnika, Wrzeszcz z Gdańska. Imprezę poprowadzą Olga Łasak i Piotr Guma Gumulec, w jury zasiądą Beata Harasimowicz – reżyser telewizyjnych programów kabaretowych, Łukasz Zaczek – dyrektor Festiwalu Kabaretowego Ryjek, Paweł Sadowski – dyrektor Lidzbarskiego Domu Kultury oraz Piotr Skucha – gospodarz m.in. Bielskiej Sceny Kabaretowej. W programie także Wieczór IMPRO: Piotr GUMA Gumulec oraz Kabaret Czesuaf. Bilety po 40 zł są do nabycia w BCK lub on-line

26 września o godz. 18.00 Fermenty zejdą do podziemi, dokładnie do schronu przeciwatomowego Szkoły Podstawowej nr 31 w Starym Bielsku przy ul. Zapłocie Duże 1. Tam Kabaret w podziemiu, czyli historię kabaretu Długi w czasach PRL przedstawi Piotr Skucha. Wstęp na tę imprezę jest wolny, ale uprzednio trzeba się umówić w Domu Kultury w Starym Bielsku, bo liczba miejsc jest ograniczona.

Więcej informacji: www.fermenty.pl

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy