reklama

Zatrzymano kobietę, która oszukiwała metodą 'na wnuczka'

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 08.09.2022 13:27,
Policjanci z Wydziału Kryminalnego bielskiej komendy zatrzymali kobietę, która usiłowała oszukać starszą mieszkankę Bielska-Białej metodą „na wnuczka” przy wykorzystaniu legendy na wypadek drogowy i wyłudzić kilkadziesiąt tysięcy złotych.
Zatrzymano kobietę, która oszukiwała metodą 'na wnuczka'
Jak informuje bielska policja, w pierwszych dniach września na terenie Bielska-Białej i powiatu bielskiego doszło do kilku prób oszukania seniorów metodą "na policjanta" i "na wypadek". Dużą czujnością i postawą godną naśladowania wykazała się 74 – letnia mieszkanka Bielska- Białej, do której 5 września popołudniu zadzwonił mężczyzna, który podał się za policjanta.


Rozmówca poinformował seniorkę, że jej syn rzekomo uczestniczył w wypadku i aby uniknąć poważnych konsekwencji musi zapłacić kilkadziesiąt tysięcy złotych. Kobieta zorientowała się, że może dojść do próby oszustwa i poinformowała bielską policję. Policjanci z wydziału kryminalnego podczas próby odbioru gotówki zatrzymali kobietę, która trafiła do policyjnego aresztu.

Usłyszała już zarzuty, a na wniosek śledczych i prokuratury bielski sąd, po zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym, zastosował wczoraj wobec 64-latki tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Pracujący przy sprawie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności. Niewykluczone są kolejne zatrzymania.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy