Poszukiwany mężczyzna zatrzymany po policyjnym pościgu

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 25.10.2021 11:50,
Uciekał, ponieważ miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i był poszukiwany w celu osadzenia go w zakładzie karnym.
Poszukiwany mężczyzna zatrzymany po policyjnym pościgu

W nocy z soboty na niedzielę policjanci z Komisariatu II Policji w Bielsku-Białej patrolowali okolicę dużych osiedli mieszkalnych. Około godziny 2 na ulicy Karpackiej ich uwagę zwrócił kierujący osobowym seatem, którego sposób jazdy wzbudził ich podejrzenia. Postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Kierowca osobówki nie miał jednak zamiaru wykonać poleceń policjantów i ruszył do karkołomnej ucieczki. Został zatrzymany kilkanaście minut później. 32-latek został obezwładniony i zatrzymany. Podróżował z 23-letnią pasażerką. Na szczęście w wyniku niebezpiecznej ucieczki nikt nie doznał obrażeń.

Mundurowi sprawdzili jego tożsamość w policyjnej bazie danych. Okazało się, że miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i był poszukiwany przez sąd w celu doprowadzenia go do zakładu karnego za wcześniejsze występki. Stróże prawa pobrali mu także krew do badań, aby sprawdzić, czy nie znajdował się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Zgodnie z dyspozycją sądowego nakazu doprowadzenia po nocy spędzonej w policyjnym areszcie trafił do oddziału zakładu karnego przy ulicy Słowackiego w Bielsku-Białej.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Odpowie też za popełnione podczas ucieczki liczne wykroczenia drogowe. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy