Pożar budynku byłej cukrowni. Dym widoczny z ponad 20 km

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 04.07.2019 20:15, red
Chmura toksycznego dymu na Podbeskidziu
Pożar budynku byłej cukrowni. Dym widoczny z ponad 20 km

Do pożaru doszło w czwartek (4.07) wieczorem. Ogień pojawił się w budynku dawnej cukrowni. Z pożarem w Chybiu walczą strażacy z ok. 40 jednostek.

Chybie to powiat cieszyński, ale słup dymu widoczny jest nawet z Bielska-Białej.

W opuszczonym przez cukrownię budynku znajdowało się nielegalne składowisko odpadów. Odpady składowane były w naczepach tirów (tzw. wanny). Było ich tam 16, a w kilku znajdowały się substancje chemiczne. Toksyczny dym przedostał się do atmosfery w ogromnych ilościach. Dlatego lepiej nie otwierać okien. Wydano w tej sprawie komunikat.

Strażacy już częściowo opanowali sytuację.


Poseł Mirosław Suchoń podejrzewa, że ten pożar to nie jest przypadek.

- Właściciel miał czas do jutra na usunięcie składowiska. Nie wykonał postanowienia. Teraz wszystko płonie. Przypadek? Nie sądzę! Wyglada na to, że ktos świadomie truje ludzi. Chmura toksycznego dymu zmierza w stronę Bielska-Białej. Ja uważam, że należy się dożywocie za coś takiego! - uważa poseł.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy