Strażak uratował ludzi z płonącego domu

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 27.01.2022 08:45,
Dzięki szybkiej reakcji i profesjonalnemu działaniu Piotra Talika udało się uratować mieszkańców oraz budynek mieszkalny.
Strażak uratował ludzi z płonącego domu
25 stycznia 2022 roku około godziny 10.30 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Żywcu otrzymało zgłoszenie o pożarze poddasza w całorocznym budynku letniskowym w miejscowości Kamesznica przy ulicy Krzywej. Strażak mł. kpt. Piotr Talik, w czasie wolnym od służby, zgłosił zdarzenie i uratował 6 osób.


Przejeżdżając samochodem ze swoją siostrą, zauważył wydobywający się dym z poddasza budynku mieszkalnego. Zatrzymując się w bezpiecznej odległości, postanowił sprawdzić co się dzieje. W tym celu udał się do budynku i zauważył wewnątrz mieszkańców, czworo dzieci w wieku od 2 do 8 lat oraz dwie osoby dorosłe. Natychmiast wraz ze swoją siostrą pomógł w ewakuacji wszystkich osób w bezpieczne miejsce.

Niezwłocznie podjął działania w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się pożaru, zamykając drzwi i okna w budynku, a następnie poinformował o pożarze. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów z OSP Milówka i Ochotnicza Straż Pożarna w Nieledwi pomagał przy rozwijaniu linii gaśniczej z uwagi na brak możliwości bezpośredniego dojazdu pojazdami do budynku.

W wyniku pożaru poszkodowany został mężczyzna, który podczas próby gaszenia pożaru, podtruł się dymem oraz tlenkiem węgla. Na miejsce wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego, który przebadał poszkodowanego mężczyznę. Pozostali mieszkańcy nie doznali żadnych obrażeń.

Dzięki szybkiej reakcji i profesjonalnemu działaniu Piotra Talika udało się uratować mieszkańców oraz budynek mieszkalny.

Pan mł. kpt. Piotr Talik jest funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu oraz strażakiem ratownikiem w Ochotniczej Straży Pożarnej w Milówce.

źródło: PSP Żywiec


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy