Wjechał do Polski pod naczepą tira

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 25.01.2022 12:37,
Kilka dni temu funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej zatrzymali kolejnego cudzoziemca bez dokumentów potwierdzających jego tożsamość, który do Polski dotarł podróżując pod naczepą ciężarówki.
Wjechał do Polski pod naczepą tira

Funkcjonariusze Straży Granicznej otrzymali informację od policjantów w Pszczynie, iż ich dzielnicowy ujawnił przy drodze krajowej w Goczałkowicach-Zdrój (powiat pszczyński) młodego cudzoziemca bez dokumentów.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej przeprowadzili wobec mężczyzny kontrolę legalności pobytu. W związku z tym, iż mężczyzna nie posiadał żadnych dokumentów uprawniających go do legalnego pobytu na terytorium RP został zatrzymany.

Obcokrajowiec deklarował obywatelstwo Maroka. W wyniku dalszych czynności służbowych, prowadzonych w obecności tłumacza, cudzoziemcowi przedstawiono zarzut przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom przy użyciu podstępu, polegającego na ukryciu się pod naczepą samochodu ciężarowego. Mężczyzna przyznał się do stawianego mu zarzutu, złożył wyjaśnienia i poddał się dobrowolnie karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres próby 3 lat.

Komendant Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej wydał mu również decyzję zobowiązującą go do powrotu. Z kolei sąd zdecydował o umieszczeniu podającego się za Marokańczyka mężczyzny w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

źródło: Śląska Straż Graniczna

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy