To było obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 17.05.2021 13:10,
Dzięki obywatelskiej postawie świadka policjanci zatrzymali kompletnie nietrzeźwego kierowcę osobowego renault.
To było obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Jak informuje bielska policja, w sobotę późnym wieczorem dyżurny bielskiej komendy odebrał zgłoszenie o zatrzymaniu nietrzeźwego kierującego na ulicy Partyzantów w Bielsku-Białej przez innego uczestnika ruchu drogowego.

Według zgłaszającego ulicą Partyzantów poruszał się kierujący osobowym renault, którego sposób jazdy wskazywał, że może być nietrzeźwy lub potrzebować pomocy. Kiedy obydwa pojazdy się zatrzymały, zgłaszający podszedł do kierowcy, aby sprawdzić, co jest przyczyna dziwnego stylu jazdy kierowcy renault. Wtedy okazało się, że za jego kierownica siedzi kompletnie pijany mężczyzna. Gdy zorientował się, że zgłaszający chce uniemożliwić mu dalszą jazdę, ruszył gwałtownie, próbując uciec.

Na szczęście w tym samym czasie przejeżdżał tamtędy patrol z Komisariatu Policji w Jeleśni, których zgłaszający zatrzymał gestem dłoni i poinformował o zdarzeniu. Chwilę później mundurowi dogonili i zatrzymali renault. Stróże prawa z powiatu żywieckiego potwierdzili, że prowadzący osobówkę jest upojony alkoholem i wezwali na miejsce policjantów z bielskiej drogówki.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów tożsamości. Został zatrzymany i doprowadzony do komendy, a pojazd, którym jechał, trafił na policyjny parking.

Policjanci z drugiego komisariatu ustalili jego tożsamość. Okazał się nim być 52-letni bielszczanin. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut. Za jazdę na podwójnym gazie grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy