Ukrainiec wydalony z Polski, bo miał wyrok za jazdę po pijanemu

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 17.08.2019 07:45, INFORMACJA PRASOWA
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku – Białej zatrzymali Ukraińca, którego pobyt w Polsce był niepożądany.
Ukrainiec wydalony z Polski, bo miał wyrok za jazdę po pijanemu

Jak informuje Straż Graniczna, do zatrzymania 27-letniego mężczyzny doszło 29 lipca w Bielsku - Białej.

Cudzoziemiec figurował w bazach danych jako osoba niepożądana na terytorium Polski. W trakcie prowadzonych czynności kontrolnych ustalono, że został on skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo z art. 178a § 1 kk - prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości.

- W związku z tym Komendant Placówki Straży Granicznej w Bielsku – Białej wydał obywatelowi Ukrainy decyzję zobowiązującą go do powrotu. Dalszy jego pobyt na terytorium naszego kraju stanowiłby zagrożenie dla bezpieczeństwa i porządku publicznego. W celu wykonania decyzji cudzoziemiec został doprowadzony pod konwojem do granicy z Ukrainą. Wobec zatrzymanego orzeczono także zakaz ponownego wjazdu na terytorium państw Schengen na okres 5 lat - informuje Straż Graniczna.

źródło: Śląski Oddział Straży Granicznej

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy