reklama

Setne urodziny pani Marii!

Region, Bielsko-Biała, MAGAZYN, Wiadomości, 16.08.2019 18:00,
Kolejny niezwykły jubileusz w Bielsku-Białej.
Setne urodziny pani Marii!

10 sierpnia 100 lat ukończyła pani Maria Szczerbowska. Z tej okazji 12 sierpnia przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Okrzesik i dyrektor Biura Rady Miejskiej Danuta Brejdak złożyli jubilatce wizytę, przekazując gratulacje w imieniu władz miasta i własnym oraz najlepsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności.

Maria Szczerbowska z domu Lenczewska urodziła się 10 sierpnia 1919 roku w Wołominie pod Warszawą, gdzie spędziła swoje dzieciństwo i młodość. Wcześnie straciła matkę. Na początku II wojny światowej wraz z mężem i starszą córką została wywieziona z Warszawy na roboty do Niemiec. Do Polski powrócili w 1947 roku i zamieszkali w Komorowicach. Po śmierci męża, po kilku latach, ponownie wyszła za mąż i urodziła jeszcze dwóch synów. W latach siedemdziesiątych przeprowadziła się na osiedle Złote Łany. Pracowała przez kilkadziesiąt lat w bielskich zakładach, m.in. w FSM , Befado, Społem.

Żmudnie, z uporem i konsekwencją pokonywała codzienne trudy. Skromny budżet łatała warzywami z przydomowego ogródka, jajkami od hodowanych kur. Dzieciom, a później wnukom okazywała serdeczność, ale i wpajała zasady. Pogodne podejście do życia, uśmiech, dobre relacje z rodziną, sąsiadami, współpracownikami i solidność ułatwiały jej życie. Dziś ma ośmioro wnuków, jedenaścioro prawnuków, czworo praprawnuków.


źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy