W trakcie pościgu policjanci uratowali życie mężczyźnie

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 11.02.2022 09:41,
Dzięki ich interwencji udało się przywrócić mężczyźnie czynności życiowe.
W trakcie pościgu policjanci uratowali życie mężczyźnie

We wtorek (8.02) po południu dzielnicowi z komisariatu w Kobiernicach, jako jeden z patroli brali udział w pościgu za sprawcą rozboju i kradzieży pojazdu (więcej na ten temat:
32-latek dokonał 3 rozbojów, ukradł 3 samochody i uciekał przed policją
)

W Kętach przy ulicy Kościuszki zauważyli leżącego na ulicy mężczyznę, który nie dawał oznak życia.

Policjanci, widząc zagrożenie życia, podjechali na miejsce. Młodszy aspirant Radosław Dendys, który jest również ratownikiem medycznym oraz aspirant Krzysztof Barabasz natychmiast podzielili się zadaniami - zabezpieczyli miejsce, wezwali karetkę pogotowia i podjęli resuscytację krążeniowo-oddechową poszkodowanego, która przywróciła oddech i akcję serca mężczyźnie.

Dzielnicowi monitorowali funkcję życiowe do czasu przyjazdu karetki. Gdy na miejsce dojechał zespół ratownictwa medycznego, policjanci pomogli ratownikom bezpiecznie umieścić 63-latka w karetce, do której wszedł już o własnych siłach. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala, a policjanci wrócili do działań związanych z zatrzymaniem sprawcy rozboju. Policjanci zawsze gotowi są do niesienia pomocy, a wtorkowa sytuacja to nie pierwsze tego typu zdarzenie w służbie naszych mundurowych. To kolejny dowód na to, że najważniejsze jest niesienie pomocy.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy