Warunki na drogach fatalne, ale pijanych kierowców nie brakuje

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 28.11.2023 09:41,
W poniedziałek policjanci bielskiej drogówki od wczesnych godzin rannych prowadzili wzmożone kontrole trzeźwości w kilku wyznaczonych punktach na terenie miasta i powiatu.
Warunki na drogach fatalne, ale pijanych kierowców nie brakuje
Celem akcji było wyeliminowanie z dróg osób, które kierowały pojazdami na tzw. podwójnym gazie. Po weekendzie, w trakcie którego wiele osób obchodziło już „Andrzejki”, trzeba pamiętać o podstawowej zasadzie. Wsiadając za kierownicę trzeba być całkowicie trzeźwym.

Gdy ktoś pił alkohol poprzedniego dnia, często nie zdaje sobie sprawy, że wciąż może go mieć w swoim organizmie. Czasami nawet kilkugodzinny sen nie gwarantuje wytrzeźwienia. Dlatego, zanim wsiądziemy za kierownicę, warto zbadać swoją trzeźwość. Badanie można wykonać m.in. w jednostkach Policji.


Tylko w godzinach rannych policjanci ruchu drogowego zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących oraz jednego w stanie po spożyciu alkoholu. Pierwszy z kierujących, który dopuścił się przestępstwa, kierując w stanie nietrzeźwości, to 25-latek. W Bestwinie na ul. Podzamcze kierował samochodem Audi, mając w organizmie prawie 0,8 promila alkoholu. Drugi z zatrzymanych nietrzeźwych to 46-letni kierujący Renault. Do policyjnej kontroli został zatrzymany w Międzyrzeczu Górnym na ulicy Centralnej. Kolejny zatrzymany to 51-latek, który odpowie przed sądem za jazdę po spożyciu alkoholu. Wszyscy kierujący stracili już prawo jazdy.

Policja przypomina, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat więzienia i zakaz prowadzenia samochodów. Ponadto sąd obowiązkowo orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy prowadziła w stanie nietrzeźwości, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem pod wpływem alkoholu.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy