Film promujący miasto Bielsko-Biała najlepszy na świecie

Region, Bielsko-Biała, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 23.11.2023 11:00,
Film promocyjny "Bielsko-Biała, miasto od zawsze dla ludzi" - autorstwa bielszczanina Tomka Walczaka – zwyciężył w 35. The World Tourism Film Awards w Walencji w kategorii miasto.
Film promujący miasto Bielsko-Biała najlepszy na świecie

Film "Bielsko-Biała, miasto od zawsze dla ludzi" to najbardziej nagradzany film o europejskim mieście. Obraz zdobył już kilkanaście głównych nagród na międzynarodowych festiwalach, m.in. w Nowym Jorku, Los Angeles czy Zagrzebiu. Nagroda przyznana wczoraj w Walencji tylko potwierdza fakt, że to jeden z najlepszych filmów promocyjnych na świecie.

W gali 35. The World Tourism Film Awards w Walencji wzięli udział twórcy i producenci, reprezentujący przemysł turystyczny i audiowizualny, uhonorowani prestiżowym tytułem The Best Tourist Films of The Year w pięciu kategoriach promocyjnych: miasto, region, kraj, produkt i usługi turystyczne.

Aby sięgnąć po ten tytuł, trzeba było stanąć w szranki z twórcami 3 tysięcy filmów promocyjnych, konkurujących w światowym konkursie CIFFT Cirquit 2023. CIFFT - Międzynarodowy Komitet Festiwali Filmów Turystycznych - zrzesza światowe festiwale filmów turystycznych i korporacyjnych. Wyłania najlepsze światowe filmy turystyczne na podstawie nagród zdobytych w danym roku pod auspicjami CIFFT.

Miasto Bielsko-Biała zgłosiło do konkursu festiwalowego film autorstwa bielszczanina Tomka Walczaka - Bielsko-Biała, miasto od zawsze dla ludzi. Film ten zdobył już kilkanaście głównych nagród na międzynarodowych festiwalach, m.in. w Nowym Jorku, Los Angeles czy Zagrzebiu, a wczoraj został uznany przez konkursowe jury 35. The World Tourism Film Awards światowym zwycięzcą roku 2023 w kategorii filmów o mieście.

- To kolejny znak, że liczymy się w dążeniu do uzyskania tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2029. A film - jako narzędzie promocji - jest jednym z najważniejszych sposobów komunikacji ze światem i dzielenia się tym, co najlepsze – mówi koordynatorka projektu Ewa Kozak z Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, która obecna była na gali 35. The World Tourism Film Awards wraz z twórcami filmu Bielsko-Biała, miasto od zawsze dla ludzi - Tomaszem Walczakiem, kierowniczką produkcji Małgorzatą Rozwód i autorem muzyki Łukaszem Łędzkim.

ZOBACZCOIE FILM.


źrodło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy