7 zastępów straży pożarnej uczestniczyło w gaszeniu pożaru warsztatu samochodowego

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 10.11.2023 11:03,
7 zastępów straży pożarnej uczestniczyło w gaszeniu pożaru warsztatu samochodowego
Do pożaru warsztatu samochodowego doszło w czwartek (9.11) około godziny 20:00 w miejscowości Rybarzowice.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia ustalono, że pożarem objęty był fragment konstrukcji poszycia dachowego, nie doszło do rozprzestrzenienia się pożaru na cały dach. W momencie dojazdu straży pożarnej dopływ energii elektrycznej do budynku gospodarczego był odłączony, a osoby przebywające w środku opuściły obiekt samodzielnie.


Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca grzewczego w kotłowni i podaniu dwóch prądów wody do miejsca pożaru. Pierwszy prąd wody podano przez otwór na poddaszu z drabiny przystawnej, drugi przez klatkę schodową w celu ugaszenia tlącej się więźby dachowej oraz palących się przedmiotów, które były składowane na poddaszu i w kotłowni.

Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do oddymienia poddasza i usunięciu spalonych elementów. Cały budynek sprawdzono za pomocą kamery termowizyjnej i urządzeniem pomiarowym na obecność tlenku węgla.

źródło: PSP Bielskio-Biała, foto: OSP Buczkowice


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy