Weekendowa akcja bielskiej policji. Setki mandatów!

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 17.08.2022 11:05,
Bielscy policjanci od piątku do poniedziałku na terenie Bielska-Białej i powiatu bielskiego prowadzili działania pod kryptonimem „Długi Weekend”, prowadząc jednocześnie ogólnopolskie działania pod kryptonimem „Prędkość”
Weekendowa akcja bielskiej policji. Setki mandatów!


Celem policyjnych działań w trakcie długiego sierpniowego weekendu było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych. Mundurowi, w ramach działań, prowadzą pomiary prędkości zarówno statycznie z wykorzystaniem ręcznych mierników prędkości, jak i dynamicznie przy użyciu pojazdów z wideo rejestratorem.

Policyjnym nadzorem obejmowane są, w pierwszej kolejności, drogi o największym zagrożeniu wypadkami i na których dochodzi do kolizji. Miejsca wytypowane są również na podstawie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie jedną z możliwości jest oznaczenie miejsc, w których często kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość.

W trakcie prowadzonych działań bielscy policjanci skontrolowali blisko 531 pojazdów, ujawnili ponad 380 wykroczeń, w tym 234 polegających na przekraczaniu dopuszczalnej prędkości oraz nałożyli prawie 279 mandatów karnych. Ponadto w trakcie kontroli drogowych ujawnili siedmiu kierowców prowadzących pojazd mechaniczny w stanie nietrzeźwości oraz jednego kierującego będącego w stanie po spożyciu alkoholu.

Zatrzymali sześciu kierujących niestosujących się do decyzji sądu o zakazie prowadzenia pojazdów mechanicznych ( w tym dwóch kierowców z dożywotnim zakazem) oraz pięciu nieposiadających uprawnień do kierowania pojazdem.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy