Zamknięto ośrodek zdrowia, bo zgłosił się pacjent z podejrzeniem koronawirusa [AKTUALIZACJA]

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 06.03.2020 14:31, red
Trochę nadzwyczajna sytuacja.
Zamknięto ośrodek zdrowia, bo zgłosił się pacjent z podejrzeniem koronawirusa [AKTUALIZACJA]

Niespodziewanie w piątek (6.03) przed południem ośrodek zdrowia w Jasienicy został zamknięty dla pacjentów. Powód? Okazało się, że do placówki zgłosił się obywatel Ukrainy, w przypadku którego pojawiły się obawy, że może on być zarażony koronawirusem. Na pewno miał typowo grypowe objawy. Mężczyzna wrócił niedawno z Włoch.

Wkrótce potem ośrodek zdrowia został czasowy zamknięty. Na miejscu pojawiła się policja. W bielskim sanepidzie informują, że w placówce wykonywane są "rutynowe działania związane z nadzorem epidemiologicznym".

Pacjent objęty został leczeniem, pobrano od niego także próbki do badań na obecność koronawirusa, ale to nic nadzwyczajnego, bo w ostatnich dniach w Polsce takich badań wykonywane się setki.

Do tej pory w naszym kraju koronawirusa potwierdzono u pięciu osób (o 4 nowych zachorowaniach poinformowano w piątek po południu). Pacjenci przebywają w szpitalach w Zielonej Górze (1 osoba), w Ostródzie (1 osoba), we Wrocławiu (1 osoba), w Szczecinie (2 osoby).

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy