Złodziejska para zatrzymana

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 25.05.2023 12:15,
Policjanci z Komisariatu Policji I w Bielsku-Białej zatrzymali mężczyznę i jego wspólniczkę. Za popełnione kradzieże grozi im teraz do 5 lat więzienia.
Złodziejska para zatrzymana
W środę (24.05) przed południem złodziejska para działała na terenie Bielska-Białej. 29-latka wraz ze swoim 40-letnim znajomym wchodzili do klatek schodowych i chwytając za klamki drzwi, sprawdzali, które z mieszkań nie są zamknięte na klucz. Kobieta około godziny 6:00 trafiła na otwarte mieszkanie w centrum miasta i wykorzystując jeszcze sen domowników, dokonała z jego wnętrza kradzieży laptopa, zegarka oraz telefonu.

W pewnym momencie wychodzącą kobietę zauważyła właścicielka mieszkania. Złodziejka stwierdziła, że szuka sklepu, po czym pośpiesznie wyszła z terenu posesji, dołączając do czekającego na nią wspólnika. Zaskoczona tym faktem pokrzywdzona powiadomiła policję, wskazując rysopis sprawczyni.


Śledczy z Komisariatu Policji I w Bielsku-Białej niezwłocznie udali się z teren celem ujawnienia pary. Bardzo szybko, na jednej z bielskich ulic zauważali kobietę i jej partnera, którzy odpowiadali podanemu rysopisowi. Osoby zostały zatrzymane, a skradziony sprzęt odzyskany. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że mężczyzna posiadał przy sobie również inne telefony komórkowe, które tego samego dnia zostały przez nich skradzione z terenu jednej z firm znajdującej się na terenie centrum Bielska-Białej. Starty, jakie powstały w wyniku dokonanych przestępstw, oszacowano na prawie 5 tys. złotych.

Policjanci z bielskiej "jedynki" szczegółowo pracują nad wyjaśnieniem tej sprawy. Ustalenia śledczych wskazują, iż złodziejska para ma na sumieniu znacznie więcej podobnych przestępstw. Sprawa jest zatem rozwojowa. Aktualnie sprawcom przedstawiono dwa zarzuty kradzieży, za które każdemu z nich grozi pięć lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy