Będą inwestować, mimo zadłużenia

Region, Żywiec, Polityka, Gospodarka, Wiadomości, 25.06.2019 10:17, PAN
Będą inwestować, mimo zadłużenia
Żywiec ma być piękniejszy, ale kwota tego piękna jest niebagatelna, bo wynosi około 10 milionów euro, czyli około 40 milionów złotych. Solidnie zadłużone miasto chce być atrakcyjne, zarówno dla swoich mieszkańców jak i turystów. Projekt "Grojec" będzie finansowany ze środków własnych i zewnętrznych. Prawdę mówiąc o takie inwestycje aż się prosiło od lat.

Tak więc najwięcej zmian będzie w żywieckim parku. Tam gdzie kiedyś była siedziba Habsburgów, powstać ma wielofunkcyjne boisko sportowe, stadion lekkoatletyczny i tężnia solankowa. Nad Sołą i Koszarawą plaże, bo tak naprawdę dziś nie ma gdzie spokojnie odpocząć podczas upałów.

Naprzeciwko Amfiteatru Pod Grojcem wybudowane zostanie boisko do siatkówki plażowej, a więc dyscypliny, która staje się coraz popularniejsza i w której Polacy odnoszą świetne sukcesy. Na koniec powstaną kładki i mosty, dzięki którym przedostanie się z jednej strony Soły na drugą będzie prostsze, zwłaszcza dla rowerzystów i spacerowiczów. Fakt, że obecna kadencja władz miejskich trwa pięć lat sprawia, że w tym czasie uda się zrealizować większość zakładanych projektów.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy