Dostali nowy sprzęt

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Gospodarka, MAGAZYN, Wiadomości, 22.12.2020 08:18, PAN
Trzy ultranowoczesne karetki otrzymało cieszyńskie Pogotowie Ratunkowe od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego

Dostali nowy sprzęt

Dwie trafią bezpośrednio do cieszyńskiej stacji pogotowie, jedna będzie obsługiwała Zebrzydowice. Sprzęt został zakupiony w głównej mierze dzięki wsparciu województwa ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego rozpisanego na lata 2014-2020 i jest przystosowany dla pacjentów z COVID-19.


Prócz karetek zakupiono trzy defibrylatory, odzież ochronną, środki dezynfekujące, dostosowano pomieszczenia do przeprowadzania dekontaminacji pracowników zespołów ratownictwa medycznego, zmodernizowano także węzły sanitarne. Na inwestycje w cieszyńskim pogotowiu przeznaczono ogółem ponad 2,7 mln zł. Aż 85 procent tej kwoty to środki z RPO, 10 proc. pomoc rządu, pozostała część to wkład CPR.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy