Dostali trzy miliony na halę sportową

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Sport, MAGAZYN, Wiadomości, 14.04.2021 22:13, PAN

Jednym z najważniejszych priorytetów Powiatu Żywieckiego na lata 2021-2023 jest budowa hali sportowej przy żywieckim I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Żywcu. Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na 10,6 mln złotych.


Dostali trzy miliony na halę sportową

Obecnie Powiat Żywiecki złożył wniosek na dofinansowanie inwestycji do Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach „Programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – Sportowa Polska” edycja 2021. Wcześniej ze środków własnych w kwocie 118 tys. złotych sfinansowano dokumentację projektowo-techniczną przedmiotowej inwestycji, a także uzyskano pozwolenie na budowę.

Zgodnie z założeniem będzie to jedna z najnowocześniejszych, pełnowymiarowych i ogólnodostępnych hal sportowych na Żywiecczyźnie. Obiekt będzie spełniał najnowocześniejsze standardy w zakresie gospodarki cieplnej i energetycznej (ogrzewanie fotowoltaiczne), a także spełniał standardy dostosowania do osób niepełnosprawnych.

Ze względu na znaczne koszty całej inwestycji Zarząd Powiatu postanowił, aby równocześnie ubiegać się o brakujące środki na budowę tej hali z innych programów i dofinansowywań. W wyniku podjętych powiat otrzymał dofinasowanie w kwocie 3 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na realizację przedmiotowej inwestycji.

Jeżeli uda się spiąć finansowanie tego przedsięwzięcia, to zakładany termin rozpoczęcia realizacji inwestycji nastąpi w roku 2022 – cykl realizacji 24 miesiące.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy