Dziękowali za plony w Rajczy

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Kultura - Rozrywka, Gospodarka, MAGAZYN, Wiadomości, 22.09.2021 06:10, PAN
W Rajczy odbyło się tradycyjne Święto Plonów.
Dziękowali za plony w Rajczy

Świętowanie rozpoczęto od mszy świętej w kościele Parafialnym w Rajczy, podczas której poświęcone zostały dary z tegorocznych plonów. Po nabożeństwie odbyło się uroczyste przejście korowodu do Amfiteatru przy Centrum Kultury i Sportu, gdzie odbyło się część oficjalna.

Zanim nastąpiło uroczyste otwarcie dożynek Starostowie wręczyli chleb gospodarzowi gminy. Życzenia i podziękowania za trud pracy do rolników skierowali między innymi Poseł RP Kazimierz Matuszny oraz Starosta Żywiecki Andrzej Kalata.

Część artystyczną na deskach Amfiteatru rozpoczął występ Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Rajczańska”, a następnie odbyły się występy zespołów regionalnych i kapel. Swoje talenty zaprezentowali także uczniowie ogniska Fundacji Braci Golec.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy