Każdy dostanie ciepły posiłek

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Gospodarka, MAGAZYN, GOTUJ Z..., Wiadomości, 14.01.2021 18:00, PAN

Starosta Żywiecki, Burmistrz Miasta Żywca oraz Parafia Narodzenia NMP w Żywcu zapraszają osoby potrzebujące na bezpłatny gorący posiłek.


Każdy dostanie ciepły posiłek

Od dnia 15 stycznia br. do odwołania posiłek będzie wydawany na wynos w godzinach 13-14 w budynku byłego Centrum Informacji Kulturalno-Turystycznej ul. Zamkowa 2 w Żywcu. Z uwagi na pandemię koronawirusa wszyscy proszeni są o zachowanie standardów sanitarnych.

Jednocześnie zachęcamy wszystkie osoby i instytucje, które zechciałaby wspomóc tę inicjatywę do wpłat na konto: 49 1240 4142 1111 0000 4829 9240 z dopiskiem „Posiłek dla ubogich”.

Inicjatorem akcji jest żywieckie Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia. Początkowo miała się ona zakończyć jutro, ale... Gdy przed laty pytałem słynnego krakowskiego restauratora Jana Kościuszkę (ojca znanego rajdowca Michała) jaki widzi sens w organizowaniu największej w Polsce wigilii na Rynku Głównym odpowiedział wówczas. - Nawet pan sobie nie zdaje sprawy, ilu ludzi chodzi głodnych, ale nie da się tego zobaczyć. Ja to widzę nalewając zupę do misek. I dopóki będę to widział, to nakarmię każdego z nich...


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy