Kolejny etap znoszenia obostrzeń. Od soboty bez maseczek w przestrzeni publicznej

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Wiadomości, 27.05.2020 12:00, PG
Możliwe będą też wesela na 150 osób.
Kolejny etap znoszenia obostrzeń. Od soboty bez maseczek w przestrzeni publicznej

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w środę (27.05.) premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Piotr Gliński oraz minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformowali, że od 30 maja (sobota) w przestrzeni ogólnodostępnej nie będzie trzeba nosić maseczek jeśli zostanie zachowany 2 m dystans.

Od 30 maja zniesione zostają ograniczenia w handlu, bez limitów osób w sklepach, gastronomii oraz w kościołach. W sklepach, kościołach i kinach maseczki oraz odpowiedni dystans obowiązuje nadal.

Jeśli w przestrzeni otwartej masz możliwość zachowania 2 metrów odległości od innych, nie musisz zasłaniać ust i nosa. Możesz więc spacerować, jeździć rowerem, chodzić po ulicy, parku, plaży czy parkingu bez maseczki – ale tylko wtedy, gdy zachowasz odpowiedni dystans społeczny.

Uwaga! Jeśli nie jesteś w stanie na świeżym powietrzu utrzymać 2-metrowego dystansu od innych – na przykład na zatłoczonym chodniku – wówczas musisz zasłonić usta i nos. Chodzi o nasze wspólne bezpieczeństwo.

Tutaj trzeba zasłaniać nos i usta:

· autobusy i tramwaje,

· sklepy,

· kina i teatry,

· salony masażu i tatuażu,

· kościoły,

· urzędy (jeśli idziesz załatwić jakąś sprawę do urzędu).

Tutaj nie trzeba zasłaniać:

· W pracy – jeżeli pracodawca zapewni odpowiednie odległości między stanowiskami i spełni wymogi sanitarne.

· W restauracji lub barze – gdy zajmiesz miejsce przy stole.

Możliwe będą też zgromadzenia do 150 osób, w tym koncerty plenerowe.

Od 6 czerwca (sobota):

- możliwość otwarcia kin, teatrów, filharmonii, cyrków, klubów, fitness, salonów masażu, solariów, obiektów sportowych (widownia do 50%)

- wyjątki: dyskoteki i kluby nadal zamknięte

- wesela na 150 gości bez obowiązku noszenia maseczki

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy