Kozy prawie najpiękniejsze

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Gospodarka, MAGAZYN, Wiadomości, 06.12.2020 13:00, PAN
Rozstrzygnięto konkurs „Piękna wieś województwa śląskiego” organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Kozy prawie najpiękniejsze


- Jednym z najważniejszych wyzwań stojących przed władzami województwa śląskiego jest zrównoważony rozwój całego regionu. Tym bardziej się cieszę, że obszary wiejskie zmieniają się, modernizują, a nierzadko przyciągają turystów, pielęgnując lokalne tradycje i pozwalając im ciekawie spędzić czas – podkreśla marszałek Jakub Chełstowski.

W tej edycji konkursu przyznano nagrody o łącznej wartości 120 tys. zł w pięciu kategoriach: najpiękniejsza wieś, najpiękniejsza zagroda wiejska, najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi, najlepsza strona internetowa sołectwa i najlepsze przedsięwzięcie popularyzujące tradycje, obrzędy i zwyczaje ludowe.

W pierwszej z wymienionych drugie miejsce zajęły podbielskie Kozy, w kategorii najlepsza zagroda Edward, Bronisława, Łukasz i Joanna Greń z gminy Bestwina, zaś wyróżnienia otrzymały gminy Hażle i Korbielów.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy