Ma być przejrzyściej oraz w zgodzie ze środowiskiem

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Gospodarka, Wiadomości, 08.08.2019 13:14, PAN
Ma być przejrzyściej oraz w zgodzie ze środowiskiem
Prezydent Andrzej Duda podpisał w środę nowelizację ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Zakłada ona, że osoby, które nie będą segregowały śmieci, zapłacą kilkukrotnie wyższą opłatę śmieciową. Wprowadza też płatność za wszystkie foliowe torebki z wyjątkiem tzw. zrywek.

Jaki cel ma ustawa? Po pierwsze wyeliminowanie możliwości ryczałtowego rozliczania przedsiębiorcy odbierającego odpady komunalne od mieszkańców. Jednym słowem, ci którzy segregują odpady, mają własne kompostowniki zapłacą mniej, ci zaś, którzy tego nie będą robić poniosa dodatkowe koszty. W sprawie foliowych torebek sprawa jest bardzo prosta, mamy dbać o środowisko i używać toreb papierowych lub korzystać z foliowych wiele razy.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy