Miasta partnerskie Bielska-Białej na Ukrainie prosi o wsparcie

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Wiadomości, 07.03.2022 08:28, mer Bierdiańska Ołeksandr Swidło
Prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski 4 marca rozmawiał przez komunikator internetowy z Ołeksandrem Swidło - merem Bierdiańska na Ukrainie, partnerskiego miasta Bielska-Białej, które od początku tego tygodnia znajduje się pod okupacją rosyjską.
Miasta partnerskie Bielska-Białej na Ukrainie prosi o wsparcie

Jak wynika z przekazanych przez mera informacji, sytuacja w Bierdiańsku jest trudna – miasto jest otoczone przez wojska rosyjskie, zagrożone atakami lotniczymi, sparaliżowane komunikacyjnie. Nie ma możliwości wydostania się z niego. Odczuwalny jest brak żywności, wody, leków, środków higienicznych, ciepłej odzieży. Na szczęście do tej pory nikt nie zginął.

Prezydent Jarosław Klimaszewski zapewnił mera, że Bielsko-Biała wyśle do Bierdiańska pomoc, kiedy tylko będzie to możliwe, to znaczy. gdy otworzy się korytarz humanitarny. Nasze miasto przyjmie również mieszkańców Bierdiańska, którzy zdecydują się na wyjazd do Polski.

- W obecnej chwili nie jesteśmy wstanie wysłać pomocy adresowanej konkretnie dla Bierdiańska, o rozlokowaniu napływających z Polski darów decyduje bowiem rząd ukraiński. Pracujemy jednak nad sposobem przekazania środków finansowych – mówi prezydent Bielska-Białej.

Prezydent w imieniu bielszczan przekazał mieszkańcom Bierdiańska słowa otuchy i wsparcia.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy