reklama

Milion złotych na śląskie zabytki

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Kultura - Rozrywka, Gospodarka, MAGAZYN, Wiadomości, 18.11.2021 11:53, PAN
Ponad milion złotych z przeznaczeniem na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane obiektów wpisanych do rejestru zabytków Województwa Śląskiego przeznaczył sejmik województwa.

Milion złotych na śląskie zabytki

- Cieszę się, że możemy dziś spotkać się z przedstawicielami środowiska, które pielęgnuje naszą kulturę, dziedzictwo i tradycję. Wsparcie ochrony zabytków, pomoc w finansowaniu ich renowacji jest jedną z naszych misji. W ten sposób przyczyniamy się do odtwarzania przestrzeni historycznej. Wspólnie dbamy o to, aby odzyskiwały one dawny blask. Mam tu na myśli zarówno obiekty użyteczności publicznej, jak i kościoły, które przecież stanowią nierozerwalną część naszej tożsamości. Będziemy starać się o to, aby ilość środków przeznaczanych na ten cel sukcesywnie rosła. Aby myśleć o przyszłości, należy wpierw zadbać o pamięć o przeszłości i miejscach, które są świadectwem historii regionu – zaakcentował marszałek Jakub Chełstowski.

Na liście zabytków, które otrzymają wsparcie znalazły się m.in.: Kościół p.w. Wniebowzięcia N.M.P. w Bestwinie, Budynek Beskidzkiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości przy ul. 3-go Maja w Bielsku-Białej i Dom przedpogrzebowy cmentarza żydowskiego w Bielsku-Białej.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy