Miliony dla miast, miasteczek i wsi

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Kultura - Rozrywka, Sport, Gospodarka, MAGAZYN, Wiadomości, 11.12.2020 12:01, PAN
Aż 1,3 mld zł trafi do Województwa Śląskiego w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W pierwszym rozdaniu będzie to kwota ponad 531 mln złotych.

Miliony dla miast, miasteczek i wsi

- To jest konkretny zastrzyk gotówki z budżetu państwa na inwestycje w gminach, powiatach i miastach regionu. Są to często inwestycje znajdujące się najbliżej nas: drogi, żłobki i przedszkola, czy hale sportowe. Jest to droga zrównoważonego rozwoju, który w równym stopniu wspiera zarówno duże miasta, jak i najmniejsze miejscowości – akcentował marszałek województwa Jakub Chełstowski podczas dzisiejszego briefingu prasowego. Wsparcie finansowe jest bezzwrotne.

Największe wsparcie od rządu, które przekaże Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego otrzyma miasto Świętochłowice w kwocie 28 milionów złotych.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy