Ministerstwo zawiadamia prokuraturę w sprawie zbiornika w Wilkowicach

Region, Bielsko-Biała, Polityka, Wiadomości, 24.05.2019 17:12,
Ministerstwo zawiadamia prokuraturę w sprawie zbiornika w Wilkowicach

Ze zbiornikiem w Wilkowicach sprawa jest co najmniej dziwna. Wybudowany został w 2013 roku. Został wtedy zalany wodę. Rok później zbiornik opróżniono i do tego tygodnia stał pusty. Po intensywnych opadach deszczu zbiornik został ponownie samoczynnie napełniony.

Wkrótce pojawił się jednak problem. Stwierdzono, że konstrukcja zbiornika stwarza zagrożenie rozszczelnieniem i zalaniem okolicznych terenów. Przeprowadzono ewakuację ok. 100 osób.

Od czwartku strażacy próbują wypompować wodę ze zbiornika.

Komunikat w sprawie zbiornika w Wilkowicach wydało w piątek (24.05) Ministerstwo Gospodarki Morskiej i żeglugi śródlądowej.
Resort poinformował, że złoży zawiadomienie w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa przy budowie zbiornika

- Zbiornik został zbudowany w 2013 roku przez ówczesne władze województwa. Z informacji, które posiada Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie wynika, że został wykonany wadliwie oraz stwarza zagrożenie dla mieszkańców - czytamy z informacji ministerstwa.

W piątek rano zastępca komendanta miejskiego PSP w Bielsku Białej st. bryg. Grzegorz Piestrak, że w ciągu nocy udało się obniżyć poziom wody w zbiorniku w Wilkowicach o około 50 cm

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy