Modernizacja za 73 milionów złotych!

Region, Bielsko-Biała, Polityka, Gospodarka, Wiadomości, 09.08.2019 14:47, PAN
Modernizacja za 73 milionów złotych!
W Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej została podpisana umowa dotycząca modernizacji Beskidzkiego Centrum Onkologii-Szpitala Miejskiego. Podpisy pod nią złożyli prezydent Jarosław Klimaszewski oraz Marcin Śniegowski reprezentujący wykonawcę - konsorcjum firm, którego liderem jest Alstal Grupa Budowlana z Jacewa. Modernizacja BCO-SM to największa i najważniejsza inwestycja w zakresie opieki zdrowotnej. Kwota kontraktu to ponad 73 mln zł. Czas realizacji to około 23 miesiące.

Zakres rzeczowy inwestycji obejmuje m.in.: rozbudowę budynku szpitalnego o 5-kondygnacyjny segment, połączenie z istniejącymi budynkami, przebudowę strefy wejściowej budynku głównego czy przebudowę dróg i parkingów wewnętrznych. Łączna powierzchnia użytkowa nowego segmentu to 4 658,96 m2. W przyziemiu znajdować się będą Zakład Terapii Izotopowej oraz pracownia rezonansu magnetycznego. Na parterze zostaną rozlokowane pozostałe pracownie Zakładu Diagnostyki Obrazowej (RTG, USG, mammografii, TK), pracownia biopsji stereotaktycznej, izba przyjęć wraz z pomieszczeniem rejestracji i statystyki medycznej. Na I p. i II p. mieścić się będą odziały łóżkowe w ramach Chirurgii Onkologicznej i Ogólnej oraz Ginekologii Onkologicznej. Na III p. zlokalizowany będzie blok operacyjny z 4 salami i salą wybudzeń. Na poddaszu przewidziana jest przestrzeń instalacyjna, która lokalizować będzie urządzenia techniczne obsługujące budynek. W ramach inwestycji planowane jest zastosowanie rozwiązań OZE (obiekty będą wyposażone w instalację fotowoltaiczną i trigeneracji, które wpłyną na zmniejszenie energii pobieranej z sieci elektroenergetycznej).

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy