Nowa jakość w przestworzach

Region, Bielsko-Biała, Polityka, Kultura - Rozrywka, Sport, Wiadomości, 02.09.2019 11:30, PAN
Nowa jakość w przestworzach

Prezydent Jarosław Klimaszewski uroczyście przekazał Aeroklubowi Bielsko-Bialskiemu szkolno-treningowy szybowiec PW-6U, który został zakupiony z Budżetu Obywatelskiego w ramach zwycięskiego projektu „Szybowcem po niebie”. Wydarzenie to miało miejsce podczas XVI Międzynarodowego Pikniku Lotniczego. Zgromadzona na lotnisku w Aleksandrowicach publiczność miała okazję zobaczyć szybowiec także podczas prezentacji w locie.

Jak podkreślają autorzy projektu, nowoczesny szybowiec umożliwi bezpieczne i w oparciu o nowoczesną technologię szkolenie szerszemu gronu mieszkańców miasta Bielska-Białej, a w szczególności młodzieży, zgodnie z normami bezpieczeństwa. Nowoczesny szybowiec wraz z pozyskaną wyciągarką nowej generacji sprosta zatem rosnącym oczekiwaniom młodych adeptów sztuki latania, z których na pewno wyłoni się niejeden talent.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy