Od poniedziałku drożej, lecz wygodniej

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Gospodarka, MAGAZYN, Wiadomości, 07.05.2021 21:40, PAN

W dniu 10 maja 2021 roku Koleje Śląskie wprowadzą pierwszą fazę zmian w taryfie przewozowej. Modyfikacje będą wprowadzane etapami, a planowane zakończenie procesu przewidziane jest w 2022 roku.


Od poniedziałku drożej, lecz wygodniej
Biorąc pod uwagę efekty obecnej sytuacji w kraju i regionie oraz wzrost kosztów funkcjonowania spółki – w tym podwyżki cen energii elektrycznej, napraw i utrzymania taboru, niezbędnym krokiem jest modyfikacja dotychczasowej taryfy. To pierwsza kompleksowa zmiana cenników od pięciu lat i pierwsza istotna przebudowa cenników od początku istnienia Kolei Śląskich.

W związku ze zmianą cennika, średnia podwyżka cen biletów Kolei Śląskich wyniesie około 13%. Nie wszystkie ceny biletów zostaną jednak podwyższone. Część z nich zostanie również obniżonych. Po modyfikacji taryfy, Koleje Śląskie nadal będą jednym z najtańszych przewoźników kolejowych w Polsce.

Podwyżki nie będą duże, dla przykładu podróż z Bielska-Białej do Katowic z 14 złotych wzrośnie do 16 złotych, ale poza godzinami szczytu za tą sama trasę zapłacimy 13,60 złotych (od 1 września). Zmiany przeprowadzane będą etapami, możliwe jest też, że pasażerowie zapłacą za przejazdy mniej niż obecnie, bo Koleje Śląskie szykują promocje, jednocześnie będąc ekologicznym przewoźnikiem.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy