reklama

Powszechne szczepienia tuż tuż

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Gospodarka, MAGAZYN, Wiadomości, 12.04.2021 20:41, PAN

Odbyło się kolejne, cotygodniowe posiedzenie zdalnego sztabu kryzysowego z udziałem przedstawicieli lokalnych samorządów, Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Żywcu, Szpitala Żywiec, żywieckiego pogotowia i służb mundurowych. Tematem głównym spotkania było uzgodnienie lokalizacji Punktów Szczepień Powszechnych na terenie powiatu żywieckiego, organizowanych poza obecną siecią placówek medycznych.


Powszechne szczepienia tuż tuż

Pierwotnie przyjęta przez samorządowców koncepcja zakładała utworzenie 14 punktów szczepień i taką propozycje przesłano do Wojewody Śląskiego, jednak wytyczne dotyczące tworzenia punktów zawęziły ją do czterech. Niezależnie od tej decyzji uzgodniono, że we wszystkich gminach na terenie powiatu żywieckiego prowadzona będzie rejestracja osób chętnych do szczepień. Uzgodniono również, że podmiotem koordynującym szczepienia, w tym utworzenie zespołów szczepiennych będzie placówka medyczna - Szpital Żywiec.

Samorządowcy uzgodnili, że Punkty Szczepień Powszechnych utworzone zostaną na terenie gmin: Jeleśnia, Lipowa, Łękawica, Węgierska Górka. Dodatkowo planowany jest punkt szczepień na terenie Miasta Żywca, którego organizacją zajmuje się Szpital Żywiec.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy