reklama

Siła tkwi w jedności

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Kultura - Rozrywka, Gospodarka, MAGAZYN, Wiadomości, 22.09.2021 06:15, PAN
Na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbył się Konwent Powiatów Województwa Śląskiego
Siła tkwi w jedności

- Jesteśmy otwarci na współpracę, to ona buduje rozwój samorządów i całego regionu. Tych problemów jest bardzo wiele, ale premia za jedność jest wysoka. Ostatnie kilkanaście miesięcy zdominował temat zdrowia, kwestie związane z pandemią, która dotknęła nas wszystkich. Przed nami nowa perspektywa unijnego finansowania, wszystkim nam powinno zależeć na tym, by zarządzanie tymi środkami odbywało się tu, w regionie, bo wtedy jesteśmy w stanie lepiej je rozdysponować – mówił marszałek Jakub Chełstowski.

Wśród głównych tematów konwentu znalazły się zmiany w systemie dofinansowania dróg zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Wiele miejsca poświęcono nowej perspektywie unijnego finansowania. - Zależy nam na tym, by ten proces nabrał przyspieszenia, by środki trafiły do regionu i byśmy mogli zacząć realizować projekty. Cały czas pracujemy nad tym, by gospodarka w regionie dostała impuls do rozwoju, ale nie zapominamy także o projektach związanych z ekologią, szkolnictwem wyższym, zawodowym, czy transformacją energetyczną, wiele wyzwań przed nami – mówił wicemarszałek Wojciech Kałuża.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy