Śląskie turystyką stoi

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Kultura - Rozrywka, Gospodarka, MAGAZYN, Wiadomości, 30.09.2021 17:50, PAN
W Częstochowie świętowano Światowy Dzień Turystyki
Śląskie turystyką stoi

Podczas uroczystości wręczono Dyplomy Marszałka Województwa Śląskiego za zasługi dla Rozwoju Turystyki w roku 2021. W ten sposób samorząd województwa wyróżnia osoby i instytucje, które przyczyniają się do rozwoju turystyki w regionie, promując miejscowe atrakcje, zachęcając tym samym do przyjazdu do województwa śląskiego.

Światowy Dzień Turystyki jest obchodzony rokrocznie, został ustanowiony w 1979 r. przez Światową Organizację Narodów Zjednoczonych ds. Turystyki. Po raz pierwszy obchodzono go w 1980 roku pod hasłem „Wkład turystyki do zachowania dziedzictwa kulturowego, pokoju i wzajemnego zrozumienia”. Odtąd co roku ma on własne hasło. W roku bieżącym brzmi ono „Turystyka sprzyjająca włączeniu społecznemu”. Celem Dnia jest podnoszenie świadomości co do roli turystyki w społeczności międzynarodowej i pokazanie, jak wpływa ona na wartości społeczne, kulturowe, polityczne i gospodarcze na świecie.

Wśród wyróżnionych osób znaleźli się m.in.: Grzegorz Szczepaniak, przewodnik beskidzki, instruktor fotografii krajoznawczej, pilot wycieczek, zaangażowany w działalność turystyczną oraz działac PTTK – Oddział Babiogórski w Żywcu jako wiceprezes Zarządu Oddziału, Andrzej Kucia, organizator Powiatowych Rajdów Pieszych pn. „Powiatowy Rajd Górski” i „Powiatowy Rajd Brązowego Liścia”, w których udział wzięło ok. 8 000 młodzieży szkolnej, Tomasz Węgrzyn, członek Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego Oddział w Bielsku-Białej oraz pomysłodawca ekologiczno-edukacyjnej akcji „Sprzątamy Beskid Mały” i „Sprzątamy Beskidy z PTT”. Od 2019 prezes Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego w Kozach oraz Aries Hotel&Spa z Wisły.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy