Starostwo zawiadamia Prokuraturę

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, MAGAZYN, Na sygnale, Wiadomości, 20.04.2020 14:59, PAN

Starostwo Powiatowe w Żywcu przedsięwzięło kroki prawne wobec podmiotu Inter.Med. Sp. z o.o., nadzorującego ośrodek „Ad-Finem” w Czernichowie.

Starostwo zawiadamia Prokuraturę
Według niedzielnych danych sanepidu w gminie Czernichów zakażenie wirusem SARS COV2 zakażonych było 29 osób, w tym 22 osoby we wspomnianym ośrodku. Warto dodać, że w pozostałych gminach powiatu żywieckiego nie ma tak wysokich wskaźników.

- Wspólnie w wójtem gminy Czernichów złożyliśmy zawiadomienie do prokuratury o podejrzenie popełnienia przestępstwa ściganego z urzędu, polegającego na narażeniu życia lub zdrowia wielu osób, powodując zagrożenie zdrowia wielu osób wirusem SARS COV2 lub szerzeniem się choroby zakaźnej, do którego mogło dojść w placówce Intermed w Czernichowie – poinfimował rzecznik prasowy żywieckiego starostwa Dariusz Szatanik.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy