Święto plonów w Jeleśni

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Kultura - Rozrywka, Gospodarka, MAGAZYN, Wiadomości, 26.08.2021 18:37, PAN
Dożynki Województwa Śląskiego odbędą się 29 sierpnia w Jeleśni (powiat żywiecki)

Święto plonów w Jeleśni

Obchody rozpoczną się od tradycyjnego korowodu i uroczystej plenerowej mszy świętej w oprawie góralskiej. Po mszy nastąpi oficjalne otwarcie XXI Dożynek Wojewódzkich.

W trakcie wydarzenia zaplanowano wiele imprez towarzyszących i występy artystyczne z udziałem zespołów regionalnych. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Krywań. W trakcie tegorocznych dożynek odbędą się również pokazy obrzędów pasterskich, dawnych prac gospodarskich, pszczelarzy oraz wystawy m.in. dawnego sprzętu gospodarstwa rolnego, wieńców dożynkowych i prac twórców związanych z gminą Jeleśnia. Odbędzie się też kiermasz sztuki ludowej, przetworów domowych i degustacja potraw regionalnych.

XXI Dożynki Województwa Śląskiego w Jeleśni zostały objęte „Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości” oraz Patronatem Honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy