reklama

Takie rekordy dają poczucie satysfakcji!

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Sport, MAGAZYN, Wiadomości, 25.11.2019 10:00, PAN, Podbeskidzie Bielko-Biała
Ogromnym sukcesem zakończył się wielki finał dziesiątej akcji Oddaj krew, idź na mecz! Kibice nie zawiedli!
Takie rekordy dają poczucie satysfakcji!

Od samego rana przy ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaparkowanym przed Gemini Park ustawiła się kolejka chętnych do podzielenia się własną krwią.

Każdy krwiodawca otrzymał karnet na wiosenne mecze i być może to było magnesem przyciągającym uczestników, bo akcja przeszła najśmielsze oczekiwania. Żeby usprawnić zbiórkę już w trakcie jej trwania sprowadzony został drugi lekarz oraz utworzone zostało dodatkowe stanowisko do badań przed oddaniem krwi.

Rekord z 2014 roku 121 osób i 54 litry, licząc wraz ze zbiórkami organizowanymi w Żywcu, Cieszynie i Czechowicach-Dziedzicach, został pobity już w połowie dzisiejszej akcji!

Podczas samego finału krew oddało 72 osoby (zarejestrowanych został 87 osób, 17 osób krew oddało po raz pierwszy), co przełożyło się na 33 litry życiodajnego płynu. W całej 10. edycji akcji Oddaj krew, idź na mecz mieliśmy 155 krwiodawców i 70 litrów krwi.

Oblegani byli również zawodnicy Górali, nie brakowało chętnych do wspólnych zdjęć i kolekcjonerów autografów. Akcję odwiedzili także dwaj prezesi Podbeskidzia: były Janusz Okrzesik, dziś Przewodniczący Rady Miejskiej w Bielsku-Białej, za którego kadencji rozpoczęła się historia pod nazwą Oddaj krew, idź na mecz, oraz obecny Bogdan Kłys, który podziękował wszystkim uczestnikom akcji.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy