Trwa Tour de Pologne. Będą utrudnienia w ruchu

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Kultura - Rozrywka, Sport, Wiadomości, 05.08.2019 14:32, PAN
Trwa Tour de Pologne. Będą utrudnienia w ruchu
Trwa 76. Tour de Pologne, który we wtorek wjeżdża na trasy powiatu żywieckiego i bielskiego. Podczas przejazdu kolarzy drogi, którymi będą się poruszać zostaną całkowicie zamknięte w trosce o zdrowie zawodników i pracowników obsługi zawodów oraz sztabów szkoleniowych.

We wtorek 6 sierponia zamknięcie trasy od około 13–17. Trasa przejazdu: Od zapory w miejscowości Porąbka drogą wojewódzką 948 przez miejscowość Międzybrodzie Bialskie, Czernichów, Tresna- Zapora, Żywiec, następnie skręt w lewo w drogę wojewódzką 946 ul. Suska, Łękawica w946, skręt w lewo w drogę wojewódzką 781 w Łękawicy, dalej na Kocierz, aż do Hotelu Kocierz SPA gdzie znajduje się meta.Trasę kolarze pokonują aż 3 razy. Przy ostatniej pętli zmiana trasy polega na tym, że kolarze pojadą drogą P1410 Kocierz Rychwałdzki ul. Turystyczna dalej na ul. Widokową, skręt w prawo na w781 do Hotel Kocierz SPA.

7 sierpnia etap rozpocznie się w Wieliczce, a meta wyścigu zostanie zorganizowana na wysokości terenów ZIAD przy al. Armii Krajowej (przejazd kolumny reklamowej i kolarzy na terenie Bielska-Białej w ramach wyścigu przewiduje się pomiędzy godzinami 15:40 – 16:40). Tego dnia, równolegle do dużego Tour de Pologne, dla dzieci i młodzieży zorganizowany zostanie Mini Tour de Pologne pod nazwą Kinder+Sport, którego pętla o długości 4,6km prowadzić będzie ulicami: al. Armii Krajowej, Karbową, Kolistą i Gościnną. Od godz. 11 do godz. 17 wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na ulicach: Górska, Żywiecka, Przędzalnicza, ks. Jana Kusia, Partyzantów, al. gen. Władysława Andersa, al. Armii Krajowej, Karbowa, Kolista. Nastąpi całkowite zamknięcie ruchu na następujących odcinkach al. Armii Krajowej:od godziny 4:30 – 6 odcinek od skrzyżowania z ul. św. Andrzeja Boboli do ul. Gościnnej; od godziny 4:30 – 22:00 na odcinku od ronda (skrzyżowanie z ul. Gościnną) do ronda (skrzyżowanie z ul. Karbową). Ponadto ulice: Gościnna, Karbowa, Kolista (od ul. Karbowej do ulicy Gościnnej) będą zamknięte dla ruchu pojazdów pomiędzy godzinami 11 – 17. Policja kierować będzie objazdami.

Tego dnia na Żywiecczyźnie trasa zamknięta zostanie wcześnie. Trasa na terenie powiatu żywieckiego będzie przebiegać od miejscowości Hucisko przez Pewel Wielką DP1417 aż do skrzyżowania z drogą wojewódzką 945 w miejscowości Jeleśnia, następnie skręt w prawo na Pewel Małą drogą w945, skręt w prawo na DP1415 ul. Jana Pawła II, skręt w lewo na Rychwałdek ul. Karpacka DP1412, dalej tą drogą przez Rychwałd do skrzyżowania na Łękawicę, skręt w prawo na Gilowice i od razu w lewo na Łękawicę ul. Wspólna, następnie skręt w lewo na drogę wojewódzką 946 w kierunku Żywca, do skrzyżowania z w948, skręt w prawo na Tresną, dalej drogą wojewódzką 948 przez Czernichów i Międzybrodzie Bialskie, następnie skręt w lewo na Przegibek ul. Bielska DP1403. Tą drogą wyścig przejdzie aż do granicy z powiatem bielskim i dalej do Bielska-Białej. Przedmiotową trasę kolarze pokonują raz. Utrudnienia potrwają do godziny 13.45 do 15.30.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy