Wesprzyjmy lokalne inicjatywy

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Kultura - Rozrywka, Gospodarka, MAGAZYN, Wiadomości, 20.09.2020 15:20, PAN
Tylko do 23 września można głosować w Budżecie Obywatelskim Województwa Śląskiego
Wesprzyjmy lokalne inicjatywy

W grze o dotacje są także projekty z powiatu bielskiego. O samochód do przewozu pacjentów walczy Beskidzki Zespół Leczniczo-Rehabilitacyjny Szpitala Opieki Długoterminowej w Jaworzu. Z kolei w Bystrej chcą w zabytkowym parku na terenie szpitala wybudować tężnię solankową.

To druga edycja budżetu obywatelskiego w województwie śląskim, w którym w sumie jest 90 projektów. Głosować można osobno na pomysły w puli wojewódzkiej oraz w puli podregionalnej. Są także projekty dotyczące powiatów żywieckiego, bielskiego i cieszyńskiego.

Placówka z Jaworza walczy o samochód do przewozu pacjentów z niepełnosprawnościami na zabiegi rehabilitacyjne. Projekt, wart 240 tys. zł przewiduje zakup pojazdu dla 8 pacjentów, w którym zmieści się przynajmniej 1 wózek inwalidzki. W Bystrej w części reprezentacyjnej parku przy ul. Fałata, zarządzanym przez Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii chcą zlokalizować tężnię solankową. Byłby to kolejny element dla odwiedzających tą zieloną przestrzeń obok m.in. punktu informacji turystycznej, sali obsługi ruchu turystycznego, czy inhalatorium propolisowego. Kolejne pomysły to zorganizowanie plenerowego kina objazdowego, czy siatkarskich mistrzostw na terenie 3 powiatów na południu naszego województwa i Bielska-Białej.

Głosujemy elektronicznie, każdy mieszkaniec województwa śląskiego może to zrobić jeden raz. W przypadku zadania wojewódzkiego przydzielamy 1 punkt, w przypadku zadania z dowolnych podregionów przyznajemy od 1 do 3 punktów. W tym drugim wypadku można więc dać 3 punkty na 1 zadanie lub np. po 1 punkcie na 3 zadania. Aby oddać głos należy przygotować PESEL i numer telefonu komórkowego.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy