Wsparcie dla lokalnych inicjatyw

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Gospodarka, MAGAZYN, Wiadomości, 12.07.2021 09:38, PAN
702,6 tys. zł trafi do gmin z subregionu południowego w ramach kolejnej odsłony marszałkowskiego konkursu „Inicjatywa sołecka”

Wsparcie dla lokalnych inicjatyw

Kwota przeznaczona dla gmin z powiatów żywieckiego, bielskiego i cieszyńskiego z budżetu województwa śląskiego pozwoli na dofinansowanie 22 zadań w 16 gminach z tych powiatów. Dzięki wsparciu uda się zrealizować m.in. budowy i remonty placów zabaw, wyposażenie dla świetlic, zagospodarowanie terenów turystycznych, wykonanie monitoringu, budowę wiat przystankowych.

W ramach konkursu w skali regionu wpłynęło 215 wniosków o udzielenie pomocy finansowej na kwotę 5,4 mln zł. Pomoc finansowa w formie dotacji celowej została udzielona na realizację 113 zadań na łączną kwotę prawie 2,9 mln zł.

Warto przypomnieć, że dotychczas z budżetu Województwa Śląskiego na zadania realizowane w ramach konkursu „Inicjatywa sołecka” w latach 2018-2020 przeznaczono środki finansowe w wysokości 10,8 mln zł.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy