Wsparcie przed zimowym sezonem

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, MAGAZYN, Wiadomości, 25.10.2021 16:24, PAN
Jurajska i beskidzka grupa GOPR otrzymały wsparcie z budżetu województwa w łącznej wysokości 200 tysięcy złotych

Wsparcie przed zimowym sezonem

W Szczyrku odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Beskidy bez barier”, w trakcie której przekazano środki na wsparcie zadań z zakresu ratownictwa górskiego. Okolicznościowe czeki przekazali marszałek Jakub Chełstowski, wicemarszałek Wojciech Kałuża i członek Zarządu Beata Białowąs. W spotkaniu uczestniczyli radni Sejmiku Ewa Żak i Stanisław Baczyński oraz przedstawiciele Sejmiku Osób Niepełnosprawnych Województwa Śląskiego i burmistrz Szczyrku, Antoni Byrdy.

„Zapewnienie bezpieczeństwa w górach jest jednym z priorytetów władz regionu. Chcemy, żeby mieszkańcy, ale również turyści odwiedzający Śląskie czuli się u nas bezpiecznie, stąd inwestycje w nowoczesny sprzęt, który ratuje zdrowie i życie. Dziękuję ratownikom GOPR za ich ciężką pracę na rzecz poprawy bezpieczeństwa w Beskidach i na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej” – zapewniał marszałek Jakub Chełstowski.

Grupa Jurajska Regionalnego Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Kroczycach otrzymała 80,8 tys. zł, a Grupa Beskidzka Regionalnego Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Szczyrku 119,2 tys. zł.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy