Wyremontują ważny odcinek drogi

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Gospodarka, MAGAZYN, Wiadomości, 07.05.2021 21:35, PAN
Droga wojewódzka nr 948 na odcinku od Kobiernic do Żywca zostanie przebudowana. Łączna wartość robót budowlanych to 215 mln zł.

Wyremontują ważny odcinek drogi

DW 948 przebiega przez miejscowości: Kobiernice, Porąbka, Międzybrodzie Bialskie, Międzybrodzie Żywieckie, Czernichów, Tresna, Oczków, Żywiec. Na tym odcinku droga przechodzi również przez tamę na zaporze w Tresnej. Na większości odcinka objętego przebudową, droga przebiega wzdłuż linii brzegowej rzeki Soły i zbiorników wodnych utworzonych przez zapory w Czańcu, Porąbce i w Tresnej, tj. Jezioro Czanieckie, Jezioro Międzybrodzkie oraz Jezioro Żywieckie.

Droga wojewódzka nr 948 w zdecydowanej części zostanie przebudowana, poprzez całkowitą wymianę konstrukcji wraz ze wzmocnieniem istniejącego podłoża. Z uwagi na skomplikowaną budowę geologiczną terenu, na odcinkach występowania największego zagęszczenia osuwisk tj. na terenie Międzybrodzia Żywieckiego i zapory w Tresnej, podjęto decyzję o zastosowaniu przebudowy uproszczonej polegającej na ograniczeniu zakresu przebudowy do odtworzenia stanu istniejącego. Na odcinkach, na których będzie realizowana przebudowa uproszczona, przyjęte rozwiązania nie powodują ingerencji w zbocze górskie w miejscu występowania terenów osuwiskowych, ani w skarpę od strony zbiornika wodnego.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy