Z Bielska-Białej do Krakowa tylko autobusem

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Gospodarka, MAGAZYN, Wiadomości, 06.06.2020 08:29, PAN
14 czerwca wchodzi w życie nowy rozkład jazdy PKP. Sporo się zmieni, zwłaszcza że wkrótce potem zaczynają się wakacje
Z Bielska-Białej do Krakowa tylko autobusem
Malownicza i w dawnych latach bardzo popularna trasa z Bielska-Białej do Krakowa przez Andrychów, Wadowice i Skawinę od wielu lat przechodzi remont.
Odbija się to na frekwencji wśród podróżnych. Od 14 do 30 czerwca pociągi kursować będą z Bielska-Białej do Kalwarii Zebrzydowskiej, a dalej pasażerowie będą musieli skorzystać z komunikacji zastępczej. Od 1 lipca do końca sierpnia autokary obsługiwać będą podróżnych na całej trasie.

Szybciej dostaniemy się za to ze stolicy Podbeskidzia do Rybnika. Czas podróży skróci się od 14 czerwca z 74 do 68 minut.

Od 1 lipca ożyje linia Żywiec - Sucha Beskidzka. Od lipca zobaczymy na tej trasie pociąg Kolei Śląskich Ornak z Katowic do Zakopanego, który na malowniczym górskim odcinku będzie się zatrzymywać na przystankach Jeleśnia, Hucisko i Lachowice Centrum.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy