Kierowali, chociaż nie powinni

Region, Wiadomości, 08.12.2021 14:46,
Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wsiedli za kierownicę pojazdów pomimo, że jeden z nich miał sądowy zakaz kierowania, a drugi i sądowy zakaz kierowania i blisko 3 promile alkoholu w organizmie.
Kierowali, chociaż nie powinni

W poniedziałek około 11.50 w Lipowej na ul. Jana Pawła II policjanci z Łodygowic zatrzymali do kontroli drogowej kierującego nissanem 65 letniego mężczyznę. Jak ustalili mundurowi mężczyzna miał sądowy zakaz kierowania pojazdami. Z kolei wczoraj policjanci z żywieckiej komendy pełnili służbę w Żywcu na ul. Zgoda.

W pewnym momencie zauważyli jadącego fiatem mężczyznę i dali mu sygnał do zatrzymania się. Jak ustalili, kierowcą był 50-letni mieszkaniec miasta. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Dodatkowo kierował pomimo sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi.

Obaj kierowcy popełnili przestępstwo. Za złamanie zakazu sądowego grozi kara nawet 3 lat więzienia. Natomiast za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości w więzieniu można spędzić nawet 2 lata.

źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy